SALA WESELNA – Jak wybrać salę weselną cz.2

 JAK WYBRAĆ SALĘ WESELNĄ ?

W pierwszej części artykułu poświęconego salom weselnym pisaliśmy o tym, że zorganizowanie wesela w dwóch oddzielnych salach może nieść za sobą pewne niedogodności- Wasze wesele może nie wypalić. Żartujemy, tak źle nie będzie!

Kolejną rzeczą na którą warto zwrócić uwagę przy wyborze Waszej sali weselnej jest:

NIEDOPASOWANIE POWIERZCHNI SALI DO ILOŚCI GOŚCI

Wiemy, że robienie listy osób, które chcecie zaprosić na swój ślub to olbrzymie wyzwanie- wszystkie te nigdy niewidziane ciotki, wujkowie zza siedmiu mórz, oraz najlepsze przyjaciółki przyszłej teściowej- głowa może rozboleć! Ale, zrobione- lista gości zamknięta! Jak teraz to całe towarzystwo upchnąć z głową w jednym pomieszczeniu aby wszyscy dobrze się bawili?

Często popełnianym błędem jest sytuacja, gdy w zbyt dużej sali znajduje się zbyt mała ilość gości. Jeżeli w obiekcie przeznaczonym na 140 osób bawi się 110 to naturalnie nie jest to wielki kłopot. Jeśli różnica wynosi blisko 50% to powstaje zauważalny problem. Wielkie przestrzenie, wysokie sufity i mała ilość gości to nie za dobre zestawienie aby zawojować parkietem. Wyjściem z sytuacji może okazać się: zaaranżowanie takiej przestrzeni np.
roślinnością-działają wypożyczalnie kwiatowe na wesela i eventy

 

pomogą Wam też wymyślne dekoracje ślubne, lub też wypożyczalnie dekoracji

 

lub odpowiednie, intymne oświetlenie: o to może zadbać Wasz zespół lub dj.

sala weselna
Wybór sala weselna

Czasami można wstawić bar z alkoholami, fotobudkę lub prezentację zdjęć aby zmniejszyć wrażenie zbyt dużej pustki. Zazwyczaj jest tak, że za mała sala stworzy lepszą atmosferę dobrej zabawy niż sala za duża. Sami z doświadczenia wiecie że integracja na imprezach gdzie było odrobinę tłoczno, lepiej przebiegała niż tam, gdzie ludzie byli w swoich grupkach na dużej przestrzeni. Nie sprzyja to poznawaniu się zaproszonych gości i pozbawia klimatu do wspólnej zabawy.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *