ZESPÓŁ PLUS DJ – NIEZAWODNY DUET NA WESELE

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Zespół na wesele czy dj?

Następny sezon weselny tuż przed nami! Dużo młodych par, pyta się w sieci jak rozgryźć sprawę oprawy muzycznej swojego wesela. Rozwiązanie może być prostsze niż się Wam wydaje!

Coraz więcej imprez odbywa się w konfiguracji łączonej czyli występ zespołu + dj. Jest to doskonale znana forma z ekskluzywnych przyjęć w USA i wielu innych krajów. W Polsce głęboko zakorzeniona tradycja tańców hulańców do białego rana, powoduje , że zespoły grające na weselach, często spotykają się z pytaniem:,,Dlaczego zespół nie występuję przez całą noc?”

Wiele grup muzycznych rzeczywiście decyduje się na taki scenariusz, co naszym zdaniem wpływa negatywnie na całokształt imprezy. Granie na żywo wymaga od muzyków wiele energii i skupienia. Fizycznie nie jest możliwe, aby zespół brzmiał tak samo dobrze o godz. 22:00 i o 4:00 nad ranem. Zresztą, kto by entuzjastycznie podchodził do pracy o tej godzinie- nie ukrywajmy, nawet para młoda często ziewa już ukradkiem o tej porze!

Występy nad ranem mają znacznie gorszą jakość oraz często nie wyglądają za dobrze. Chodzą już legendy o basistach, którzy spali na stojąco jednocześnie wykonując repertuar, oraz o podkładach zawierających nawet śpiew wokalisty- który już gdzieś chrapał za sceną. Więc aby uniknąć takich malowniczych obrazków na własnym weselu- pomyślcie trzy razy zanim poprosicie aby zespół grał u Was do godzin porannych. Drugą bardzo istotną kwestią jest fakt, że goście w nocy lubią prosić o konkretne utwory wybrane według swoich gustów. Znane na weselach sytuacje gdy ktoś z rodziny podchodzi do bandu i pada słowo – a znacie to ??? zagrajcie – dla mnie !

Crazy Dance

 

 

 

 

 

 

Zespół oczywiście może znać dany utwór, natomiast nie zawsze wybór naszego gościa może pasować do tego co się dzieje na parkiecie. Band ma ustalony repertuar i tworzy pewien klimat , który jest całością.

Podczas nocnego występu dj-a nie ma takiego problemu. Dj może spełniać wszystkie życzenia gości i odpowiednio zmiksuje utwory nawet o skrajnie różnych klimatach.

Dj – jako kolejna atrakcja wieczoru

Logiczne jest także, że gdy dj wchodzi o godz. 2:00 lub 3:00 na parkiet – jest wówczas pełen energii i chęci do zabawy. Podczas gdy zespół zaczyna odczuwać coraz większe zmęczenie. W praktyce często wygląda to tak, że gdy wchodzi w godzinach nocnych na parkiet dj to impreza nabiera jeszcze większego tempa i energii.

Kiedy warto pomyśleć o rozwiązaniu zespół + dj ? Zdecydowanie polecamy łączony występ w sytuacji gdy liczba gości przekracza 120-150 osób. Istnieje wówczas duże prawdopodobieństwo, że tańce będą trwały do białego rana.

Statystycznie większość imprez o liczbie gości poniżej 100 osób nie trwa do godzin porannych. Uroczystości najpóźniej kończą się ok. godz 4:00 – 5:00. W takiej sytuacji można wynająć sam zespół do godz 3:00, a w godz. 3:00 – 4:00 prosić ich o puszczanie muzyki „mechanicznej”.

I jak? Ma to sens? Mamy nadzieję, że trochę Wam pomogliśmy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *