5 błędów w negocjacjach z zespołem na wesele

ZNALEŹLIŚMY ZESPÓŁ NA WESELE !!!

Decyzja podjęta, postanowiliście zorganizować wesele i nadszedł czas, aby zastanowić się nad tym, kto zajmie się oprawą muzyczną tej niesamowitej imprezy.

Wesele ma być z klasą, bez obciachowych zabaw, a muzyka na bardzo dobrym poziomie.
A więc przeszukujecie internet w poszukiwaniu tego jedynego, wymarzonego, wyluzowanego i mega fajnego zespołu muzycznego.

Na początku jest zabawnie, sporo biesiady i disco polo.
Jest z czego się pośmiać, ale po kilku godzinach dostrzegacie, że dobre zespoły można na palcach policzyć, a większość z nich jest już zarezerowana na najbliższe dwa lata do przodu.

drummer


Ale nie ma co się poddawać…po kilku dniach poszukiwań, nagle znajdujecie wymarzony cover band.
Zespół wygląda jak trzeba i bardzo fajnie gra. Chwila narady, kto dzwoni i….
No właśnie. W tym artykule chcemy Wam przekazać 5 rzeczy, których nie powinniście robić podczas negocjacji z zespołem.

1. Dlaczego tak drogo?! A nie możecie zagrać w 3 osoby?

Szukacie dobrego zespołu ? Zgranego, który nie gra ze sobą raz na pół roku? A więc zrezygnujcie z powyższych propozycji!
Dobry zespół na wesele to godziny aranżowania i dobierania repertuaru. Dbanie o niuanse, brzmienie zespołu, a przede wszystkim skuteczność. Goście mają nie schodzić z parkietu, prawda ?

Każda ingerencja w skład zespołu to dużo gorsza jakość w ostatecznym efekcie. Odjęcie jednego instrumentu może wpłynąć niemalże na wszystko. Pewne utwory będą nie do wykonania lub nie będą miały takiej siły oddziaływania. Jeżeli np. pragniecie utworu w klimacie retro – jak będą brzmiały gdy zespół zostawi saksofonistę w domu? Nowoczesne utwory bez dobrego klawiszowca? Zapomnijcie.

Zespół weselny jest na prawdę zgrany tylko wtedy gdy występuje w tym samym składzie przez wiele miesięcy. Na prawdę profesjonalny zespół muzyczny zazwyczaj nie zgodzi się na okrojenie składu. Wyjątkiem są sytuację przy zespołach liczących ponad 6 osób gdzie dodatkowi muzycy są elementem oferty dodatkowej (np. sekcja dęta), ale są to sytuacje o wiele mniej spotykane.2. Dajcie mi rabat, bo będą u mnie znane osoby, dobre jedzenie,
a dla zespołu to świetna reklama!

Ta kwestia raczej nie wymaga komentarza. Powyższymi propozycjami dajecie znak, że nie traktujecie pracy muzyków poważnie. Czy chcielibyście pracować za tego typu wynagrodzenie? Raczej nie.

3. Pograjcie dłużej, przecież wy to kochacie!

Zdanie to pada czasami podczas rozmów wstępnych z zespołem lub już w trakcie uroczystości, gdy zespół kończy występ. Zgadza się. Muzycy często kochają swój zawód. Jednak nie oznacza to, że w wyniku tego pragną pracować jak najdłużej i za darmo. Tak jak nikt nie lubi zostawać w pracy po godzinach, tak samo zespół nie będzie skory do ustępstw w tej kwesti.

Oczywiście, nie będzie pewnie problemu, aby wykonać symbolicznie jeden lub dwa utwory więcej. Ale nie liczcie na kolejne godziny wystepu, o ile nie było to wcześniej uzgodnione.pierwszy taniec


4. Dzień dobry, szukam orkiestry na wesele!
Szukam kapeli weselnej! Czy dobrze się dodzwoniłem?

Oto dwa zdania, które nie powinny paść na samym początku waszej znajmości. Dlaczego? Już wyjaśniamy! Przez ostatnie lata rynek zespołów muzycznych uległ głębokim przemianom. Cover band obecnie to nie jest dwóch panów z wąsem i keyboardem. Jednak nazewnictwo w dalszym ciągu nie uległo zmianie. Kiedyś kapele weselne powstawały na zasadzie skrzyknięcia kilku osób, które trochę muzykowały. Tak rozpoczynała się przygoda muzyczna.

Obecnie w cover bandach grają wykształceni muzycy, którzy często zwiedzili pół świata, grają jako muzycy sesyjni z gwiazdami i nie mają nic wspólnego z hobbystami i amatorami. Oczywiście, nikt się nie obrazi, ani nie będzie miał pretensji po usłyszeniu takiego zdania.

Ale zapewniamy Was, że gdy zadzwonicie i zapytacie o zespół muzyczny, cover band lub oprawę muzyczną na pewno od razu będzie milsza atmosfera.phone


5. Czy zespół pije?

W internecie jest wiele poradników, które wspominają o tym, aby dokładnie wypytać o tę kwestię zespół na wesele. Chodzą po sieci legendy o bandach, które ledwo stały na nogach i nie potrafiły dokończyć występu. Ale pomyślmy chwilę.

Czy w dzisiejszych czasach dobry zespół weselny może sobie pozwolić na tego typu ekscesy? Wystarczy jedna wzmianka w internecie o tym, że zespół pije i taka grupa muzyczna może pożegnać się z pracą. Co radzimy? Nie pytajcie o tę kwestię na spotkaniu w ten sposób. Wbrew wielu poradnikom i artykułom w internecie nie polecamy tego.

Nasza rada to zawrzyjcie w umowie zapisek, że zespół nie będzie nadużywał alkoholu. Na spotkaniu wręcz przeciwnie….zapytajcie czy zespół chciałby na swoim stole jakieś dobre wino. Szef zespołu poczuje, że obdarzyliście go zaufaniem i traktujecie zespół na równi ze swoimi goścmi, a to otworzy Wam drogę do negocjacji ceny w lepszej atmosferze.

Sprawdź inne artykuły

Ile kosztuje zespół na wesele

cena zespół weselny

Cena zespołu na wesele zależy od wielu czynników. Szczegóły przedstawiamy poniżej. Ceny różnią się przez wzgląd na to z jakiego...

ZOBACZ >>

Sala weselna vs dobra akustyka

sala weselna

Idealna sala weselna- hmm...brzmi to dość nierealnie! Jest kilka istotnych czynników, które niezauważone przy wyborze miejsca na wesele, mogą mieć istotny wpływ na to czy będzie to udane przyjęcie...

ZOBACZ >>

O której zacząć wesele?

o której wesele

Organizacja wesela- niewątpliwie wymaga pomysłowości, asertywności i stalowych nerwów. W tym artykule nie będziemy poruszać wszystkich aspektów...

ZOBACZ >>