6 NIEMODNYCH RZECZY NA TWOIM WESELU

Oto 6 przykładów, które warto poznać!

Musimy przyznać…polskie wesela mają się coraz lepiej.
Coraz więcej uroczystości jest organizowanych z klasą, w fajnych miejscach i na światowym poziomie. Na polskim rynku pojawili się bardzo dobrzy podwykonawcy: konsultanci ślubni, świetne zespoły muzyczne, dobrzy fotografowie, fotobudki, usługi barmańskie i inne atrakcje. Przez ostatnie kilka lat, zaobserwowaliśmy, że pewne trendy i zwyczaje zmieniają się. Niektóre pomysły są już przestarzałe i sprawiają, że warto czasami z nich zrezygnować, aby Wasze imprezy były bardziej atrakcyjne i na czasie.

1. Biała limuzyna- jakie auto do ślubu?

Z roku na rok zauważamy, malejące zainteresowanie tego typu atrakcją. Ten środek transportu bardziej kojarzy się z tandetą i przesadą niż z wywołaniem fajnego pierwszego wrażenia.

Mineły już czasy, gdy na kimkolwiek takie auto robiło mocne wrażenie. Tak, nie jesteśmy szejkami arabskimi, nie mamy rafinerii naftowej i nie przesadzajmy z białymi przegubowacami.
W tym roku widzieliśmy jednak sporo fajnych pomysłów na przyjazd pary młodej, które mogą być dla Was super alternatywą.

2. Flaki i schabowy

Tak…na polskim weselu muszą być flaki, schabowy, bigos, wódka i koniecznie disco polo. Ale czy to na pewno fajny pomysł? Brzmi swojsko i przyjaźnie….ale jest tak tylko do momentu, w którym sami nie znajdziemy się na imprezie tego typu.
W rzeczywistości trafiamy na bardzo tandetne przyjęcie, z którego chcemy uciec od razu po godz 24. Ostatnie lata to dowód na to, że młode pary odchodzą od standardowego menu. Na szczęście nie musimy zajadać już rosołu i jeść tony ziemniaków.
Brawo! Polskie wesela od dawna prosiły się o wprowadzenie choćby minimalnej inwencji od strony kulinarnej. Zamiast flaków, możemy zjeść krem z dyni, a zamiast schabowego, ryby.
Zdecydowanie wszyscy będą czuli się lepiej- i na przyjęciu jak i następnego dnia.

3. Cudownych rodziców mam

Na rynku pojawiło się przynajmniej kilkanaście dobrych zespołów muzycznych. Ich poziom wykonawczy nie różni się praktycznie niczym od poziomu zespołów autorskich znanych z telewizji.
Do par jednak należy ostanie słowo w kwestii repertuaru i stylu muzycznego podczas uroczystości. A więc może już czas aby odpuścić jako podziękownia dla rodziców ,,Cudownych rodziców mam” oraz innych archaicznych przyśpiewek discopolo. Dzisiejsze zespoły mogą zagrać Wam mnóstwo świetnych hitów, które sprawią, że nie tylko cały parkiet będzie pękał w szwach, ale impreza będzie na odpowiednim poziomie.

4.Tort z zimnymi ogniami

Nadal cieszy się sporą popularnością. To fakt, zawsze robi wrażenie. Przez ostatni rok widzieliśmy także kilka innych fajnych alternatyw, które mogą zastąpić sztuczne ognie. Zerknijcie na linki poniżej. Co powiecie na tort weselny z mappingiem? Ten trend, w przyszłości może zakasować zimne ognie na amen.

Możecie zrezygnować z klasycznego tortu na rzecz bardziej alternatywnych rozwiązań, na przykład słodkich muffinek, klasycznych pączków oraz kolorowych ciastek.

5.Ognisty świniak

Tradycja, która nadal posiada wielu zwolenników. Jednak na szczęście ich liczba maleje.
Takie Bogu ducha winne, poćwiartowane prosię plus jego zapach na całej sali może naprawdę być smutnym widokiem na Waszej imprezie. Mięsolubni tradycjonaliści będą oburzeni tym co tutaj piszemy…ale niestety taka jest prawda.

6. Zabawy z balonami

Oczepiny nadal są bardzo popularne. Warto je organizować, ponieważ nie każda tradycyjna część wesela jest zła i przestarzała. Jednak zabawy, które odbywają się po oczepinach to już zupełnie inna para kaloszy.
Zabawy z balonami, bieganie i ośmieszanie się na parkiecie jest naprawdę już mało popularne. Zamiast tego możemy zaproponować szereg fajnych zabaw ze smakiem, które także integrują towarzystwo, ale nikt podczas brania w nich udziału nie będzie czuł się zażenowany.

Bonus nr 7

Obecnie zauważamy odchodzenie od kolorowego oświetlania sali. Coraz więcej par prosi o bardziej naturalne białe światło, a szczególnie modne jest ostatnio światło ciepłe (w stylu retro). Jeszcze kilka lat temu wszędzie rządziły różowe albo niebieskie listwy led, obecnie jest to coraz mniej spotykane. wesele lampa retro

Sprawdź inne artykuły

Sala weselna Vs dobra akustyka

sala weselna

Idealna sala weselna- hmm...brzmi to dość nierealnie! Jest kilka istotnych czynników, które niezauważone przy wyborze miejsca na wesele, mogą mieć istotny wpływ na to czy będzie to udane przyjęcie...

ZOBACZ >>

Ile kosztuje zespół na wesele

cena zespół weselny

Cena zespołu na wesele zależy od wielu czynników. Szczegóły przedstawiamy poniżej. Ceny różnią się przez wzgląd na to z jakiego...

ZOBACZ >>

4 irytujące rzeczy na weselach

4 błędy na weselu

Kto by nie chciał aby jego ślub i wesele wypadły idealnie. Stajemy na głowie, aby było fantastycznie, niezapomnianie i bajkowo...

ZOBACZ >>