Ile kosztuje zespół na wesele?

Cena zespołu na wesele zależy od wielu czynników.
Szczegóły przedstawiamy poniżej:


  • Ceny różnią się przez wzgląd na to z jakiego miasta jest zespół.
  • Cennik jest różny w zależności od miejsca uroczystości. Czyli odległości, z której zespół musi dojechać na miejsce imprezy
  • Wysokość opłaty dla zespołu rózni się w zależności od ilości osób w zespole
  • Cena zespołu na wesele jest uwarunkowana czasem występu
  • Stawki zespołów weselnych zależą także od ilości i jakości oświetlenia oraz nagłośnienia, które przywiezie ze sobą taki cover band


cena zespołów

Lokalizacja zespołu

Jak wiadomo ceny zespołów róznią się w zależności od miast. Zespół na wesele z Warszawy czy innych większych miast będzie kosztował więcej.

Ma na to wpływ szereg czynników. Zespoły konkurujące ze sobą w większych miastach muszą więcej inwestować, aby być widocznymi na rynku.

W większych miastach jest także więcej wesel i właśnie tam zespoły mają więcej pracy. Z tego względu mniej wolnych terminów co także wg. zasad popytu i podaży powoduje wzrost cen.

Miejsce uroczystości

W cenie zespołu weselnego bardzo dużą rolę odgrywa koszt transportu.

Więc jeżeli jesteście z Krakowa i chcecie zamówić zespół z Warszawy na pewno podniesie to koszty. ( W tym przypadku ok 1000 zł)

Ilość osób w zespole

Im większa ilość osób w zespole tym większe możliwości muzyczne. Zespół będzie posiadał lepsze aranże, więcej instrumentów i wypadnie bardziej atrakcyjnie.

Jaka powinna być optymalna ilość ?

Naszym zdaniem od 5 do 7 osób i więcej. Oczywiście nie bieżemy pod uwagę składów gdzie muzyka jest odtwarzana ze słynnej dyskietki :)

Czas występu

Godziny występu są także bardzo istotne. Coraz częsciej spotyka się łączone występy zespół muzyczny + dj. Wpływa to bardzo pozytywnie na jakość takiego show.

Możemy oczywiście wymagać od zespołu, aby grał całą noc. (obecnie się od takiego rozwiązania odchodzi). Jeżeli zespół przyjmuje takie zlecenie zazwyczaj nie wspomina o tym, że o godz 3:00 w nocy jakość muzyki nie będzie taka sama
jak o godz 22:00

Jak ma się to do naszych finansów?

Zespoły zgadzające się na występ cało nocny często dla chęci zarobku pomijają kwestie jakości. W tym momencie ciesząc się , że wynegocjowaliście bardzo długi występ, tak na prawdę tracicie.

W sytuacji zespół muzyczny + dj - możecie otrzymać dwa bardzo energetyczne występy, a nie jeden słabej jakości. Cena może być taka sama, ale poziom wykonawczy już nie.

Oświetlenie i nagłośnienie

W tym wypadku rozpiętość ofert jest ogromna. Zespół może używać nanjnowszych technologii, sprzetu aktualnego, nowego lub bardzo starego i słabej jakości.

Z tego względu ceny zespołów mogę się bardzo różnić.

Jeżeli zespół jest tani - powinniście sprawdzić czy może nie oszczędził na nagłośnieniu i oświetleniu.

Przykładowe ceny zespołów weselnych w 2019 roku
  • Zespół na wesele z Warszawy 7.000 - 11.000 zł
  • Zespół weselny z Poznania: 6.000 - 8.000 zł
  • Cover band z Wrocławia: 7.000 - 9.000 zł
  • Zespoły z oświetleniem i nagłośnieniem starszego typu - ok. 5.000 zł
  • Transport zespołu - od 1,80 do 2 zł/km i więcej