Sale weselne z najlepszą akustyką

Sale Weselne
gdzie jest najlepsza akustyka?

Idealna sala weselna- hmm...brzmi to dość nierealnie! Jest kilka istotnych czynników, które niezauważone przy wyborze miejsca na wesele, mogą mieć istotny wpływ na to czy będzie to udane przyjęcie.
Jedną z bardzo istotnych kwestii podczas imprezy z towarzystwem zespołu muzycznego jest akustyka sali. Pomyślicie - kto by się nad tym zastanawiał! Zazwyczaj myślimy, że sala musi być poprostu ładna!

Niestety nie jest to takie proste. Jeżeli wybraliście już fajny zespół na wesele, to w przypadku złej akustyki w Waszym lokalu i tak może on zabrzmieć bardzo słabo. Jeżeli już płacicie kilka tysięcy za fajny zespół, albo za fajnego dj-a (o cenach tych atrakcji napiszemy osobny artykuł) to warto, aby zabrzmiał on w całej okazałośći podczas Waszej wynarzonej imprezy.

Gdy lokal będzie miał bardzo słąbą akustykę to tak jakbyście otrzymali 50% jakości w stostunku do pieniędzy, które zapłaciliście za zespół. Poniżej wymieniamy przykładowe sale z niesamowitą akustyką. Co istotne, nikt z właścicieli poniższych lokali nie zapłacił nam za reklamę ich obiektu. O tych kilku salach dowiedzieliśmy się od muzyków, którzy co roku grają w kilkudziesięciu miejscach i mają punkt odniesienia oraz doświadczenie w tej kwestii.

Na końcu tego artykułu znajdziecie także wskazówki jak sprawdzić czy akustyka waszej sali jest dobra.

miętowe-wzgórza

Miętowe wzgórza

Miejsce to istnieje od nie dawna. Właściciel zadbał bardzo o akustykę wnętrza. Zostały zastosowane w niej specjalne materiały poprawiające brzmienie. Zarówno dla gości jak i dla muzyków Miętowe Wzgórza to miejsce, do którego chce się wracać.

dobra sala weselna

Hotel Borowina

Świetna akustyka, miła obsługa oraz ogród, w którym można bardzo fajnie przygotować np. garden party. Jedyny minus - nie za duża sala.

sala weselna warszawianka

Yacht Club Warszawianka

Doskonały przykład gdzie zastosowanie podłogowej wykładziny oraz zasłon przyczyniło się do tego, że zespoły brzmią tam bardzo fajnie i mają przyjemną prace.

namiot wesele many

Dwór Many

W przypadku większości namiotów kwestia akustyki rozwiązuje się sama. Większość takich miejsc brzmi świetnie! Bardzo wiele dworków i pałaców w polsce posiada w swojej ofercie możliwość zorganizowania wesela w takim miejscu. Często blisko uroczego zabytkowego obiektu i pięknego ogrodu.

namiot weselny

Pałac Chojnata

Kolejny przykład miejsca na wesele w plenerze. Takich przykładów imprezowych namiotów weselnych moglibyśmy mnożyć w nieskończoność. I zawsze polecamy takie miejsca na organizację swojej imprezy weselnej, jeżeli bierzecie pod uwagę zabawę w towarzystwie zespołu muzycznego.

intercontinental warszawa

Hotel Intercontinental

Świetnie brzmiąca sala w centrum Warszawy. Nie którzy uwielbiają sale hotelowe, inni twierdzą, że są za mało romantyczne. Wybór należy do Was. Ale w bardzo wielu przypadkach sale dużych hoteli sprawdzają się świetnie. Chodzi głównie o materiały, zastosowane przy projektowaniu wnętrza. Więcej o tym możecie znaleźć na samym dole tego artykułu.

hotel afrodyta

Hotel Afrodyta

Przykład sali, w której zastosowano fajną podłogę z drewnianych paneli. To zawsze pozytywnie wpłynie na akustykę sali.

Jak sprawdzić czy sala weselna ma dobrą akustykę?

Jak można zauważyć na powyższych przykładach jest kilka cech wspólnych dobrze brzmiących sal weselnych.
Warto zwrócić uwagę jakich materiałów użyto do budowy sali - jeżeli jest tam dużo glazury i szkła, to wówczas jest duże ryzyko, że nie będzie to najlepiej brzmiące miejsce. Lepsze będą drewniane podłogi, panele lub hotelowe dywany.

Bardzo wysokie lub bardzo podłużne sale także nie sprzyjają dobrej akustyce.
Warto po wejściu na salę przeprowadzić, któtki i prosty test. Klaszczemy w ręce i sprawdzamy jak długi jest pogłos. Jeżeli słychać ewidentnie długie echo, to taka sala też będzie nie najlepsza.

Szczególnie warto sprawdzać akustykę w starych pałacach, które nie były przystosowane do tego typu uroczystości.