Zerwanie umowy z zespołem weselnym

Odwołane wesele - koronawirus, covid

Zerwanie umowy z zespołem na wesele

Rok 2020 zaskoczył Nas wszystkich. Światowa pandemia wpłyneła na życie społeczno-gospodarcze na cyłym świecie. Oczywiście wiązało się to z wieloma konsekwencjami i trudnymi decyzjami par młodych planujących swoje przyjęcia.

Umowa z zespołem weselnym

Wiele par zdecydowało się, anulować swoje rezerwacje. Implikacją tych decyzji było wiele stresujących sytuacji.

Ustawa mówiąca o sytuacji zaistnienia siły wyższej, była interpretowana na tysiące sposobów.

Mimo, że jej treść wskazywała na to, że umowa powinna być rozwiązana bez ponoszenia kosztów żadnej ze stron, to nie jasny był fakt, czy rzeczywiście żadna ze stron nie była w powyższej sytuacji poszkodowana.

Zespoły często ponosiły koszty rezerwacji, których nie mieli szansy odzyskać (koszt reklamy, koszt rezerwacji transportu) pary często wpłacały zadatek, który w takiej sytuacji powinien być zwrócony. W jeszcze innych przypadkach, sytuacja była nie jasna,z powodu idywidualnych zapisków w umowach o np. opłatach rezerwacyjnych, zaliczkach , zadatkach.

Jak będzie w 2021 i 2022 roku?

Na potrzeby tego artykuły skupimy się jednak na tym, jak może wyglądać przyszłość i z jakimi umowami pary młode mogą się spotkać. Ponadto warto dokonać analizy w jaki sposób można się zabezpieczyć w podobnych sytuacjach.

Zaliczka, zadatek lub opłata rezerwacyjna

Powinniśmy zapoznać się z 3 poniższymi pojęciami:

Zaliczka - podlegająca zwrotowi w przypadku rozwiązaniu umowy

Zadatek - nie podlegający zwrotowi w przypadku anulacji umowy ze strony zamawiającego. Może podlegać zwrotowi w przypadku występienia siły wyższej.

Opłata rezerwacyjna - może nie podlegać zwrotowi nawet w przypadku wystąpienia siły wyższej.

Opłata rezerwacyjna jest to opłata pobierana w dniu podpisania danej umowy. Z tego względu, traktuje się ją jako opłatę za rezerwację w dniu zawarcia kontraktu. (opłata za obsługę i koszty czynności zmierzających do podpisania kontraktu)

Warto być świadomym co znajduje się w Waszej umowie.

Żadna z powyższych treści nie jest zła lub niepoprawna. Warto jednak wiedzieć na co się decydujemy przy zawieraniu kontraktu.zerwanie umowy z zespolem

Sprawdź inne artykuły

Ile kosztuje zespół na wesele

cena zespół weselny

Cena zespołu na wesele zależy od wielu czynników. Szczegóły przedstawiamy poniżej. Ceny różnią się przez wzgląd na to z jakiego...

ZOBACZ >>

Sala weselna vs dobra akustyka

sala weselna

Idealna sala weselna- hmm...brzmi to dość nierealnie! Jest kilka istotnych czynników, które niezauważone przy wyborze miejsca na wesele, mogą mieć istotny wpływ na to czy będzie to udane przyjęcie...

ZOBACZ >>

4 irytujące rzeczy na weselach

4 błędy na weselu

Kto by nie chciał aby jego ślub i wesele wypadły idealnie. Stajemy na głowie, aby było fantastycznie, niezapomnianie i bajkowo...

ZOBACZ >>