Jaki zespół na wesele?

Marzy wam się dobry zespół na wesele?

A w internecie tylko, akordeony, wąsy i biesiada! Zaczynacie myśleć, może lepiej zatrudnić dj-a? Może to nie ma sensu? Jeżeli tak właśnie czujecie - dobrze, że tutaj trafiliście!

Na końcu tego artykułu znajdziecie przykładowe, dobre zespoły weselne grające na ekskluzywnych przyjęciach.

Ale jak właściwie znaleźć dobry zespół weselny?

wesoły zespół weselny

Czym się kierować podczas takiego wyboru?
Składa się na to wiele różnych czynników, takich jak: ilość osób występujących w naszym zespole weselnym, cena za jaką zagra taki cover band,
poziom jaki reprezentuje wybrany zespół muzyczny na wesele, ale także bardzo liczą się takie kwestie, które na pierwszy rzut oka nie wydają się istotne
jak na przykład sprawdzenie czy nasz zespół pasuje do naszej sali weselnej pod względem akustyki.

To właśnie na tym blogu możecie dowiedzieć się o tym wszystkim z naszych artykułów. Jeżeli organizujecie wesele i interesuje Was jak dobrać dobry zespół weselny do charakteru i stylu Waszej imprezy - zapraszamy do czytania!


Możemy Wam dać jedną fajną wskazówkę

Podczas szukania zespołu weselnego nie wpisujcie w google tylko haseł w stylu: zespół na wesele, kapela weselna czy zespoły weselne

Sprawdźcie co się kryje pod hasłem cover band , cover bandy, zespół na wesele bez disco polo


Te pierwsze hasła kryją często bardzo dużo pozycji disco polo i biesiadnych, podczas gdy te drugie mogą doprowadzić Was do bardzo fajnych wyników i zespołów bardziej z klasąJaki powinien być ten wymarzony zespół na wesele?

1. Powinien posiadać charyzmatycznego wokalistę lub wokalistkę.

Zespół na wesele powinien nie tylko posiadać wysoki poziom wykonawczy, ale także powinien nawiązać fajny kontakt z goścmi.

2. Powinien wykonywać muzykę stylowo

Jeżeli wykonuje np. muzykę lat 80-tych to powinno to brzmieć jak w tych latach. Często zespoły potrafią grać przez 8 godzin jednym brzmieniem co jest bardzo nudne i męczy słuch imprezowiczów.

3. Cover band powinien dysponować dobrym oświetleniem i nagłośnieniem

Wiele pięknych sal nie jest przystosowanych akustycznie do imprez weselnych. Dobry zespół potrafi sobie z tym poradzić i używa odpowiedniego do tego sprzętu.

Potrafi także dostosować odpowiednio głośność. Tutaj szczególnie problematyczna jest żywa perkusja. Doświadczony zespół wie jak ją wyciszyć i dopasować odpowiednio do miejsca eventu.

4. Zespół powinien świetnie się bawić podczas występu.

Inaczej wygląda występ muzyków, którzy lubią to robić, a inaczej takich, którzy muszą to robić :)

Kiedyś zespoły grały przez całą noc. Niestety wpływało to na jakość występów. Czasami mimo wielkich chęci o 3 w nocy wokalistka, mimo wielkich chęci nie była już w tak dobrym humorze i nie tryskała energią.


Obecnie zespoły wesenle modyfikują już swoje oferty i wprowadzają łączone występy z udziałem dj-a.

Jest to całkiem niezłe rozwiązanie. Zespół daje z siebie wszystko do ok. godz 1:00 lub 2:00, a później wypoczęty dj pełen energii towarzyszy gościom do rana.pijana wokalistka

Obejrzyj przykładowe zespoły weselne z klasą

SWING THING

zespół weselny swing thing

VOGUE BAND

vogueband coverband warszawa

BOOGIE BAND

coverband boogieband

ROCKAVIBES

zespól na wesele z warszawy

NOCNY KONCERT

cover band nocny koncert